Hatasız Operasyon
Otel, tur ve transfer operasyonunuzu Acente2 ile yapın, hatasız, verimli ve herşey kontrollü olsun
Acente2 Operasyon Sistemi

Otel, tur ve transfer operasyonlarınızı Acente2 ile kolayca yapabilirsiniz. Sözleşme takibi, konfirme takibi, değişiklik iptal işlemleri yapabilir ve herşey için rapor alabilirsiniz.

Otel rezervasyonlarının operasyon ekranına aktarılması için, tahsilat detaylarının belirlenmiş olması gerekmektedir. Müşteri tüm ücreti ödemeli ve bakiyeli satış olduğu yetkili kişi tarafından onaylanmalı. Eğer cari çalıştığınız bir firma ise, 1 tıklama ile cari hesap borçlandırılmalı. Ardından satış bilgileri operasyon ekranına gelecektir. Bu işlem tur ve transfer satışları içinde geçerlidir.

Otel operasyon ekranında, operasyon sorumlusu müşteri ile sözleşme yapılıp yapılmadığını görebilir. Satış detaylarını öğrendikten sonra kontenjan durumuna göre veya sor-sat için oteli aradıktan sonra 1 tıklama ile "otel bilgilendirme formu"nu otele e-posta veya faks ile gönderebilir. Ardından otelden gelecek konfirme formunu bekler. Konfirme formu geldikten sonra sistem üzerinden işaretler, işaretleme yaparken son ödeme tarihi ve ödeme tutarını değiştirebilir. Bu aşamada yazılan ödeme tarihi ve tutar muhasebeye gider, muhasebe bu bilgiye göre ödemesini yapar.

Müşteri otel rezervasyonunda tarih değişikliği, isim değişikliği, kişi ekleme vb değişiklik istediğinde ilgili satış açılır, değişiklik yapılır ve kaydedilir. Acente2 yeni ücreti hesaplar ve ekranda gösterir. Onayladıktan sonra müşteriden ek ödeme alınmasını bekler. Müşteri ek ücreti ödedikten sonra otele değişiklik formu göndermeniz gerekmektedir, Acente2 sizin için otomatik olarak hazırlayacaktır. Tüm bu işlemleri yapmanız sadece 30 sn sürer.

Müşteri oteli beğenmedi ve değiştirmek istedi, bu durumda 2 tıklama ile müşteriyi başka bir otele transfer edebilirsiniz. Önceki otele iptal formu, yeni otele yeni rezervasyon formu hazırlanır ve gönderilir. Müşterinin daha önce ödediği ücrete göre ek ücreti istenir veya eğer yeni otel daha ucuzsa iadesi otomatik hesaplanır. Bu işlemi yapmanız 30 sn kadar sürer.

Tur rezervasyonlarında sistem biraz daha farklıdır. Müşteriden hiç ödeme almadan 3 gün opsiyon verebilirsiniz, opsiyon süresi sonuna kadar o müşteri için tutulan kontenjan başkasına satılamaz. Müşteri bu süre içinde ödeme yaparsa opsiyonlu satış kesinleştirilir. Eğer ödeme yapmazsa opsiyon düşer ve satışa açılır. Opsiyon süresini kendiniz belirleyebilirsiniz, 10 dk da olur, 10 günde olur. Müşteri bir miktar kaparo verip, kalanını otobüste ödemek isterse, bu bilgiyi sisteme girmeniz yeterlidir. Müşterinin ismi otobüste ödenecekler listesine aktarılacaktır.

İptal ve değişiklik işlemleri otel ile aynıdır. Ek ücretler veya iadeler otomatik hesaplanır. Tur operasyonda her türlü çıktıyı alabilirsiniz, kim hangi otelde kalacak, hangi uçak ile uçacak, cruise turu ise hangi kategoriden satın almış, rapor almak son derece kolay.

Tur paketi tanımlarken dahil ve hariç hizmetleri kolayca ekleyebilirsiniz. Hariç hizmetlerden (örneğin ekstra tur, sigorta, vize hizmeti vb) satın alan müşterilerin listesini 1-2 tıklama ile alabilirsiniz. Tur dönüşünde gelir ve gider pusulalarını sisteme girerseniz net tur maliyetini hesaplayabilir ve her tur çıkışı başına ne kazandığınızı görebilirsiniz.

Transfer rezervasyonları vip veya shuttle araçlara göre olabilir. Araçta ödeme, şoför atama, durak listesi, yolcu listesi, arrival listesi, departure listesi vb tüm işlemleri kolayca yapabilirsiniz. İptal değişiklik işlemleri, otel ve tur ile benzerdir.

Acente2 © 2006 - 2017 Teknoarge Teknoloji Ltd. Şti.
Acente2 Seyahat Acentesi Otomasyonu, Teknoarge Teknoloji tarafından geliştirilmektedir. Tüm hakları Teknoarge Teknoloji'ye aittir.
Bu sayfada yayınlanan hiçbir bilgi kaynak gösterilmeden bir bölümü veya tamamı kopyalanamaz.

Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikası