Acente2 Multi Market, Acente2 sistemlerinin en üst paketidir. Bu sistemde yurtdışı pazarı için incoming B2C + B2B ile yurtiçi pazarı için ingoing ve outgoing B2C + B2B sistemleri olmak üzere 4 ayrı yapı çalışmaktadır. Tüm bu sistemler tek panel üzerinden kontrol edilebilir. Yurtdışı dinamikleri ile yurtiçi dinamikler birbirinden ayrı olduğu için tek e-ticaret sistemi üzerinden farklı pazarları yönetmek yeterince basit olmayabilir, bu sebeple 2 ayrı domain, 2 ayrı online rezervasyon sistemi hem yönetim açısından hem sunum açısından çok daha kolay ve verimli hale gelir. Acente2 Multi Market 2 ayrı domain adresinde 2 ayrı e-ticaret sistemine sahip olursunuz. Bu sistemlerden biri Türkçe dili ile çalışır ve hem ingoing hem outgoing için kullanılabilir. Diğer sistem dilediğiniz yabancı dil/diller ile çalışır ve yurtdışı müşterilerinize hizmet vermenizi sağlar.

Sizi Arayalım

Kimler İçin

 • Hem yurtdışı müşterisi, hem yurtiçi müşterine hizmet vermek isteyen acenteler
 • Hem yurtdışında alt acentesi/operatörü, hem yurtiçinde alt acentesi/operatörü olan acenteler
 • Otellerden aldığı kontenjanı hem yurtdışında, hem yurtiçinde satmak isteyen acenteler
 • Paket turlarını hem yurtdışı, hem yurtiçinde pazarlamak isteyen acenteler

Neler Var

 • A2 Back Office
 • A2 Cloud
 • A2 B2B (Çoklu dil seçeneği ile)
 • A2 B2C (Çoklu dil seçeneği ile)
 • A2App
 • Çoklu dil desteği (Arapça gibi sağdan sola yazılan diller dahil)
 • Çoklu pazar desteği
 • Çoklu para birimi desteği
 • Sanal pos entegrasyonu

Neler Yok

 • Yok yok :)

Opsiyonel Özellikler

 • Otel, tur ve uçak bileti için XML entegrasyonları

Opsiyonel özellikle paket fiyatına dahil değildir, ek ücret ödenerek satın alınabilir.

Neler Yapılabilir

Bu sistem ile Acente2 Incoming versiyonda olduğu gibi tüm incoming ve Acente2 Profesyonel versiyonda olduğu ingoing / outgoing operasyon ve muhasebenizi Acente2 sistemleri üzerinden takip edebilir, yönetebilir ve raporlayabilirsiniz. Multi Market versiyon e-ticaret ağırlıklı operasyon ve muhasebeye yoğunlaşmıştır. Yurtiçi ve yurtdışı son kullanıcı müşterileriniz için 2 ayrı B2C e-ticaret sistemlerine sahiptir. Yurtiçi ve yurtdışı operatörleriniz/alt acentelerinize şifre verebileceğiniz B2B paneline sahiptir. B2B paneli çoklu dil desteği sayesinde hem iç pazar hem dış pazar acenteleriniz için hizmet verebilir. Acenteleriniz doğrudan bu paneli kullanarak rezervasyon yapabilir veya siz onlar adına rezervasyon açabilirsiniz. Tüm sistemlerde sanal pos kullanımı mümkündür.

Yurtiçi ve yurtdışı için 2 ayrı B2C e-ticaret sistemi kurulmasının sebebi yurtdışı müşterisinin beklentisi ile yurtiçi müşterisinin beklentisinin farklı olmasıdır. Haliyle farklı şekilde pazarlama yapmak gerekir. Farklı pazarlama ihtiyaçları farklı tasarımlar, farklı uygulamaları gerektirir. Ürün sayısı arttıkça ortaya ciddi bir karmaşa çıkmaktadır. Bizde çözüm olarak en azından iç pazarı ayrı bir sistem olarak ele alalım ve yurtiçi/yurtdışı web siteleri olarak bir ayrım yapmayı düşündük. Yaptığımız uygulamalarda elde ettiğimiz sonuçlar ile bu şekilde bir tutumun başarılı olduğunu gösterdi.

Acente2 Multi Market ile dinamik paketleme yapabilirsiniz. Müşterileriniz otel, tur, transfer hizmetlerini ve varsa uçak biletini tek seferde satın alabilir. Bu özellik hem B2C e-ticaret sisteminde hem B2B panellerinde mevcuttur.

Acente2 Multi Market versiyonda alt acentelerinizden hem VIP, hem grup rezervasyonları alabilir, operasyonları yönetebilirsiniz. Acenteleriniz ile dilerseniz cari, dilerseniz anında ödemeli şekinde çalışabilirsiniz. Operasyon yönetim sistemi ile otel, paket tur, transfer ve araç tahsis işlemlerinizi rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Tüm satışlar için ayrı ayrı maliyet raporu alabilir ve karlılık durumunuzu görebilirsiniz.

A2 Back Office programı satış, operasyon ve muhasebe modüllerine sahiptir. Dilediğiniz kadar acente grubu ve acente/operatör cari hesabı açabilirsiniz. Yurtdışı operatörlerinizi dilerseniz A-B-C şeklinde, dilerseniz bölgesine göre gruplayabilir, her gruba farklı fiyat, kontenjan, stop-sale girebilirsiniz. Bir otel bir grup acente için 100 $ iken, diğer grup acente için 95$ olabilir. Aynı fiyatlama sistemleri paket turlar ve transfer ücretleri içinde yapılabilir.

Operatörleriniz, kontenjan durumuna göre doğrudan satın alabilecekleri gibi sor-sat otellerde talep oluşturabilirler. Siz gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra talebe kolayca cevap verebilirsiniz. Ayrıca teklif modülü ile operatörlerinize çok hızlı bir şekilde teklif hazırlayıp gönderebilirsiniz. Bu modül sayesinde hergün defalarca hazırladığınız teklifleri zahmetsizce oluşturabilirsiniz. Örneğin acenteniz size 40 kişilik bir grup için içinde otel, tur, transfer olan bir rezervasyon talebi gönderebilir. Bu talep sistemlerinize düşer ve eğer daha önce fiyat girilmişse fiyat anında hesaplanır. Dilerseniz manuel fiyat girişi yapıp müşterinize geri dönüş yapabilirsiniz. Bu şekilde birçok işlem otomatik olarak yürütülmüş olur.

Operatörlerinize borçlanma limiti tanımlayabilirsiniz. Bu şekilde firma size, sizin izin verdiğiniz miktarda borçlanabilir, daha fazla borçlanamaz. Yeni işlem yapılması için ya size ödeme yaparlar yada siz limiti yükseltirsiniz. Bunun dışında hiçbir şekilde ne acentenin kendisi, ne de sizin kendi personeliniz acente adına satış giremez.

A2App mobil uygulama ile satışlar, otel girişleri, paket tur katılımları, VIP transferler ve araç tahsis işlemlerini cep telefonunuzdan anlık olarak takip edebilirsiniz. Örneğin sor-sat durumda olan bir otel için rezervasyon talebi geldiğinde cep telefonundan anında cevap dönebilir ve fiyat verebilirsiniz.

Acente2 Multi Market ile tek program kullanarak ingoing, outgoing ve incoming operasyonu tek program üzerinden yönetebilirsiniz. Tüm raporları, tüm hesapları, tüm operasyonu tek sistem üzerinden takip edebilirsiniz. Hem son kullanıcıya, hem yurtiçi acentelerinize, hem yurtdışı operatörlerinize aynı sistem üzerinden satış yapabilirsiniz. XML ile tedarik ettiğiniz ürünleri, çeşitli kar marjları ile acentelerinize satabilirsiniz. Bu şekilde hem kendi ürünlerinizi, hemde diğer operatörlerden temin edilen ürünleri bir arada satabilirsiniz.

Bu sistem size yurtiçi ve yurtdışı için ayrı ayrı SEO yapma ve içerik girme imkanı sunar. Bu şekilde özellikle yurtdışı pazarında arama motorlarında daha iyi pozisyonlar elde etme imkanı elde edersiniz.

Sizi Arayalım

Diğer Versiyonlar

Bize Ulaşın
Aklınıza takılan bir konu varsa lütfen arayın veya e-posta gönderin
0262 324 67 00 - [email protected]