Tüm sistemlerimiz online rezervasyon alt yapısına sahiptir. Size uygun versiyon seçmek için karşılaştırma tablomuza bakın.

 

Acente2 programı size ait otel, tur ve transfer hizmetleriniz ve XML ile tedarik edilen otel, tur ve uçak biletleri için online rezervasyon hizmetleri sunar.

Sizin Ürünleriniz İçin Online Rezervasyon

Kendi kontratlı otelleriniz, kendi turlarınız ve yine kendi araçlarınız ile sağladığınız VIP transfer hizmetleriniz için Acente2 programının online rezervasyon modüllerini kullanabilirsiniz.

Oteller İçin

Otel rezervasyonlarında sistem her zaman satışa açık durumdadır. Otel müsaitliğini bakılırken öncelikle genel ayarlara bakılır. Genel ayarlar 3 ana başlıktan oluşur;

  1. Her zaman açık: Sistem önce stop-sale durumuna bakar sonra kontenjan kaydı var mı kontrolü yapar. Eğer kontenjan kaydı yoksa bu kısmı atlayıp sadece stop-sale durumuna göre karar verir, kontenjan kaydı varsa kalan kontenjana göre son kararını verir.
  2. Kontenjana göre satış: Satışa karar verilmesi için kontenjana bakılır, kontenjan kaydı hiç girilmemişse kontenjan yokmuş gibi davranır. Kontenjan varsa stop-sale durumuna bakılır. Stop-sale de yoksa müsaitlik verilir.
  3. Online satış kapalı: Tüm sistemi kapatır ve müşteriyi talep sistemine yönlendirir.

Otel seçilen tarihlerde müsaitse fiyat hesaplanır ve müşteriye / alt acenteye / operatöre gösterilir. Müşteri toplam fiyatı gördükten sonra satın alma işlemine devam eder ve rezervasyonunu oluşturabilir. Bu aşamada kredi kartı ile ödemesini yapabilir. A2 B2B sistemi parçalı ödeme kabul etmektedir. Dilediğiniz otellerde, otelde ödeme seçeneğini aktif hale getirebilir ve müşterinizin otele girişte otele ödeme yapmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde %20 ön ödeme ile konfirme vermenizde mümkün, müşteriniz ödemenin tamamını değil sizin belirlediğiniz bir oranda (örneğin %20) ödeme yapar, kalanını otele girişte otele yapabilir.

Turlar İçin

Tur satışlarında her zaman kontenjana dikkat edilir. Kontenjan müsaitse fiyat hesaplanır ve müşteriniz satın alma adımına devam edebilir. Bu aşamada kendisinden birçok veri istenecektir, konuklardan istenecek standart bilgiler dışında ekstra bilgileri ihtiyacınıza göre şekillendirmeniz mümkündür. Müşteriniz rezervasyon sayfasında ekstra hizmetleri seçip sepetine ekleyebilir. Bu şekilde tek ekranda tüm satın alma işlemlerini yapabilir. Acenteleriniz turlar için parçalı ödeme yapabilirken B2C tarafında bu izin yoktur. Ancak parçalı ödeme için siz kendiniz kayıt oluşturabilir ve sizin kontrolünüzde bu işlem yapılabilir.

Transferler İçin

VIP transfer satışlarında müşteriniz kişi sayısını seçtiğinde Acente2 programın mümkün olan araç kombinasyonları önerecektir. Örneğin 6 kişilik bir transfer için "2 x Mercedes C180" veya "1 x Mercedes Vito" gibi, müşteriniz tüm kombinasyonlar için fiyatları görür ve dilediğini kredi kartı ödemesi yaparak satın alabilir.

Ödeme Linki Gönderme Özelliği

Bazen müşterilere özel fiyat vermek veya kotasyon hazırlamak gerekebilir. Bu tür durumlarda müşteriye kolay bir ödeme yolu sunmak gerekli. A2 Back Office programında ve A2 Cloud sisteminde satışı kendiniz oluşturduktan sonra müşterinize ödeme linki gönderebilirsiniz. Müşteriniz linke tıklar ve ödemesini kredi kartı ile yapabilirler. Telefonda kredi kartı numarası istemenize, mail order formu düzenleyip göndermenize gerek kalmaz.

XML Entegrasyonları İçin Online Rezervasyon

XML entegrasyonları ile otel, tur veya uçak bileti tedarik edilebilir. XML sağlayıcınız ile anlaşmanıza göre ödeme işlemlerinde tedarikçinin sanal posları veya sizin kendi sanal poslarınız kullanılabilir. XML işlemlerinde tüm müsaitlik, fiyat hesaplama işlemleri XML servis sağlayıcısı tarafından yapılır. Acente2 programı gerekli verileri müşteriden alıp XML servisine gönderir ve gelen cevabı yorumlayıp müşteriye gösterir. Eğer XML servisi müsaitlik verirse ödeme işlemine devam edilebilir.

XML ile bir satış yapıldığında A2 Back Office, A2 Cloud ve A2App sistemlerinde görebileceğiniz bir rezervasyon oluşturuyoruz ve size e-posta ile bilgi veriyoruz. Satış sisteminde rezervasyon oluşturulduğu için muhasebe ekranında da fatura, cari hesap vb tüm ekranlarda bu satışı görebilirsiniz.

Dahası Var mı?

Elbette var. Bizim buraya yazamadığımız aklınıza gelen soruları lütfen bize iletin, hızlı bir şekilde cevaplayalım.

Bize Ulaşın
Aklınıza takılan bir konu varsa lütfen arayın veya e-posta gönderin
0262 324 67 00 - [email protected]