Incoming acenteleri için önerdiğimiz versiyonlar: Acente2 Incoming veya Acente2 Multi Market

 

Acente2 programı, incoming acenteleri için son derece gelişmiş çözümler içermektedir. VIP ve gruplara hizmet vermek için birçok alt yapıya sahiptir.

Şirket içi işleyişiniz için A2 Back Office programı, A2Cloud sistemi ve A2App mobil uygulama, yurtdışındaki alt acenteleriniz için A2 B2B ve yurtdışı bireysel müşterileriniz için A2 B2C modüllerine sahiptir. A2App, A2 B2B ve A2 B2C çoklu dil desteği ile bir çok farklı pazar ile çalışmanıza imkan sağlar.

A2 Back Office programı, ofisinizdeki bilgisayarla kurulan Windows işletim sisteminde çalışan bir masaüstü uygulamasıdır. Satış, operasyon ve muhasebe modüllerini içerir. Otel, tur ve transfer operasyonlarını bu sistem üzerinden takip edebilir, satışlarınızı girebilir ve tüm muhasebenizi tutabilirsiniz. A2 Cloud, A2 Back Office programının web üzerinden çalışan versiyonudur. Satış ve operasyon modüllerini içerir, ofis dışında iken Windows, Mac veya Linux işletim sistemli herhangi bir bilgisayar ile satış ve operasyon kontrol edebilirsiniz. A2App Android ve IOS için geliştirilmiş bir mobil uygulamadır. Tüm satış ve operasyon verilerinize özet halinde cep telefonunuzdan kolayca erişmenizi sağlar.

A2 B2B web üzerinden çalışan ve yurtdışında çalıştığınız alt acentelerinize / operatörlerinize şifre ile giriş imkanı sağladığınız bir paneldir. Operatör bu panele giriş yaptığında sisteme girdiğiniz tüm otel, tur ve transfer hizmetlerinizi görebilir, dinamik paket yapabilir ve rezervasyon oluşturabilir. Kendi cari hesabını takip edebilir, kredi kartı ile ödeme yapabilir.

Sistemin genel mimarisi aşağıdaki gibi görselleştirebilir;

 

 

Görselden de anlaşılabileceği üzere tüm sistem birbirine entegredir. Back Office programında yapılan bir işlem A2 Cloud, A2App ve A2 B2B ekranlarında anında görülebilir.

Peki bu sistem ne işe yarar? Şöyle bir senaryo düşünün; Bir tatil günü ofiste kimse yok ve sizde bir kafede oturuyorsunuz. Yurtdışındaki operatörünüz sor-sat konumundaki bir otel için talepte bulundu. A2App size bildirim gösterecektir. A2App ile rezervasyon detaylarını görüntüleyebilir, sistemde kayıtlı olan otel telefonunu arayıp müsaitlik alabilir ve yine A2App üzerinden fiyat ile birlikte müsaitlik verebilirsiniz. Acente2 programı siz müsaitlik verdiğinizde operatörünüze e-posta ile mesaj gönderir ve operatör panel üzerinden rezervasyonunu tamamlayabilir. Tüm süreç sadece birkaç dakika sürer.

Başlıca Özellikler

Kotasyon Hazırlama

Acente2 programı ile çok hızlı şekilde kotasyon hazırlayabilir ve müşterilerinize e-posta ile gönderebilirsiniz. Kotasyon hazırlarken otel konaklamaları, restoranlar, müze girişleri, günübirlik turlar, rehberlik hizmetleri, transferler, uçak bileti ve diğer hizmetler olmak üzere birçok ana başlık altında kayıtları bir araya getirebilirsiniz. Her bir ürün/hizmet için daha önceden kaydebilmiş bir fiyat/maliyet varsa toplam fiyat/maliyet otomatik olarak hesaplanır. Eğer daha önceden fiyat girilmemişse kotasyon hazırlarken manuel giriş yapabilirsiniz.

Kotasyon hazırlandıktan sonra çok kolay bir şekilde teklif dosyalarını hazırlayabilir ve e-posta ile müşterinize gönderebilirsiniz. Başka müşteri için hazırlanmış kotasyonu kopyalayıp yeni bir müşteri için kullanabilirsiniz. Hazırladığınız kotasyonlarda müşteri isteğine göre sonradan değişiklik yapabilirsiniz.

Müşteriniz ilettiğiniz teklifi kabul ettiğinde kotasyonu satışa çevirmeniz gerekir. Bu aşamada dilerseniz tüm misafirlerin isimlerini yazabilirsiniz. Bu şekilde otel konfirma dosyaları, transfer iş emirleri, tur programı gibi tüm evraklar otomatik olarak hazırlanmış olacaktır.

Satış ve Operasyon Yönetimi

Operasyon modüllerinden ekleyeceğiniz otel, tur veya transfer hizmetleri A2 Back Office satış ekranlarında, A2 B2B ve A2 B2C ile web sitenizde yayınlanır ve satışa çıkarılır. Bu 3 satış kanalından gelen satışlar A2 Back Office programında Satış ekranlarında ve A2Cloud satış ekranlarında detaylı şekilde gösterilir. A2App mobil uygulama satış özet bilgilerine erişebilirsiniz.

Satış ekranlarında kimin, neyi, ne zaman, ne kadara satın aldığı görebilir, onaylayabilir, değiştirebilir veya iptal edebilirsiniz.

Ödemesi onaylanan satışlar otomatik olarak operasyon ekranlarına iletilir. Oteller otel operasyon, turlar tur operasyon ve transferler transfer operasyon ekranlarından takip edilebilir. Otellere konfirme formu, dışarıdan aldığınız tur ve transferler için tedarikçilere bilgi formları gönderebilirsiniz.

Online Konfirme Sistemi

Oteller ve hizmet aldığınız tüm tedarikçilere konfirme formlarını e-posta ile gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz e-posta'da ürün/hizmet tipine göre tarihler, isim listeleri ve maliyetler gösterilir. Örneğin otele iletilen bir konfirme formunda giriş çıkış tarihleri, oda ve konuk listeleri ve otele ödeyeceğiniz maliyet gösterilir. Otel yetkilisi, e-posta içerisinde yer alan online konfirme butonuna tıklayarak sayfanıza gelir, rezervasyon detayları kendisine tekrar gösterilir ve eğer mutabık ise web sayfanız üzerinden konfirme verebilir. Aynı şekilde mutabık değil ise neden olduğunu belirtip reddedebilir. Bu şekilde tüm tedarikçileriniz ile daha verimli bir veri alışverişi sağlayabilirsiniz.

Konfirme işlemi sırasında kişinin IP adresi ve diğer bazı bilgilerini kaydediyoruz. Olası bir uyuşmazlıkta bu bilgileri delil olarak kullanabilirsiniz.

Ödeme Linki Gönderme Sistemi

Acente2 programı 18 banka ve ödeme kurumu ile entegredir. Banka anlaşmalarınıza göre kredi kartlarından TL, USD ve EURO çekim yapabiliriz. Tüm bu işlemler Visa ve Mastercard tarafından sağlanan 3D Secure güvenlik sistemi kontrolünde gerçekleşir. Müşteriniz B2B  veya B2C sayfanızdan herhangi bir ürünü kredi kartı ile ödeme yaparak satın alabilir. Ancak özellikle kotasyon hazırlayıp gönderdiğiniz müşteriler için web sitesindeki standart işleyiş dışında özel bir sistem gerekmektedir. Müşteriye özel fiyat verdiğiniz için web sitesindeki ürünler üzerinden ödeme yapması mümkün olmaz. Bu nedenle kotasyonu satışa çevirdikten sonra müşteriye ödeme linki gönderebilirsiniz. Müşteriniz ödeme linkine tıklar, sayfanıza gelir ve sadece o satış için kredi kartı ile ödemesini yapar. Ödeme oranını ayarlayabilirsiniz, örneğin %20 ön ödeme al gibi ayarlamalar mümkündür.

B2B Paneli

Yurtdışı alt acenteleriniz / operatörleriniz B2B paneli ile ürün ve hizmetlerinizi görebilir, satın alabilirler. B2B paneli otel, tur, transfer ve ekstra hizmetler için rezervasyon imkanı sunar. Kullanıcılar istedikleri ürünleri sepete atıp tek seferde rezervasyonu gerçekleştirebilir. Sepet sistemi bir çeşit kotasyon sistemidir. Ancak kotasyon hazırlamak için önceden fiyat girme zorunluluğu bulunmazken, sepet sistemi için fiyat girilmesi gerekmektedir.

Alt acenteleriniz / operatörleriniz bu panele sizin onlara vereceğiniz şifreler ile erişebilirler. Yönetici yetkisi verdiğiniz kişi kendi firmasında diğer personel için kullanıcı oluşturabilir.

B2B paneli ödeme tarafında cari hesap, ön rezervasyon, kredi kartı ve havale ile ödeme seçeneklerini içerir. Cari hesap ile çalıştığınız firmalarda borçlanma limiti açabilir veya ön ödeme alabilirsiniz. Örneğin 10000 USD borç limiti açabilir ve acentenin bu tutara kadar olan tüm rezervasyonlarının konfirme edilmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde acenteye hiç borç limiti tanımlamadan, acenteden 10000 USD peşinat alabilir ve acentenin bu tutarı rezervasyon yaparak kullanmasını sağlayabilirsiniz. Limitler tükendiğinde rezervasyon konfirmesi durur ve sadece ön rezervasyon girmelerine izin verilir. Ödeme yaptıklarında limitler yeniden açılır ve süreç aynı şekilde devam eder.

Muhasebe

Acente2 programı tüm sisteme entegre şekilde çalışan bir ön muhasebe sistemine sahiptir. Cari hesap, fatura, kasa, banka, pos cihazları ve birçok rapor sistem içerisinde hazır durumdadır. Şirketinizde dönen tüm para trafiğini bu sistem üzerinden takip edebilir, cari hesaplarınızı tutabilir ve kasanızı, banka hareketlerinizi kayıt edebilirsiniz. Muhasebe sistemimiz muhasebeciler için değil turizmciler için geliştirildi. Son derece kolay, yalın ve anlaşılır ekranlarımız ile tüm sürece hakim olmanız kolaylaştırıldı.  En güzel yanı ise satış ve operasyon ekranlarındaki tüm hareketlerine otomatik olarak muhasebe bölümüne aktarılmasıdır. Bu şekilde rezervasyonları ayrı bir sisteme yeniden girmenize gerek kalmaz.

Çok Pazarlı Çalışma Desteği

Acente2 birden çok pazar ile aynı anda çalışmanıza imkan sağlar. Örneğin Arap pazarı için ayrı fiyat, Avrupa pazarı için ayrı fiyat girebilirsiniz. Aynı şekilde acente gruplarıda oluşturabilirsiniz. Örneğin acenteleri A - B - C gruplarına ayırıp herkese farklı fiyat, farklı kontenjan vermeniz mümkündür. Acenteleri gruplar arasında taşıyabilirsiniz, örneğin C grubundaki bir acente iyi satış yaparsa B veya A grubuna dahil edebilirsiniz.

Çoklu Dil Desteği

Acente2 programı hem B2C hem B2B tarafında çoklu dil desteğine sahiptir. Soldan sağa yazılan latin ve kril alfabeleri ile sağdan sola doğru yazılan arap alfabeleri desteklenmektedir. Acente2 programının kullandığı tüm metinlere kendiniz müdahale edebilirsiniz. Sisteme yeni bir dil eklemek için 3-4 saatlik bir çalışma yeterlidir.

Dahası Var mı?

Elbette var. Bizim buraya yazamadığımız aklınıza gelen soruları lütfen bize iletin, hızlı bir şekilde cevaplayalım.

Bize Ulaşın
Aklınıza takılan bir konu varsa lütfen arayın veya e-posta gönderin
0262 324 67 00 - [email protected]