Seyahat Acentesi Otomasyonudur

Acente2 seyahat acenteleri için geliştirilmiş bir otomasyon sistemidir. E-ticaret, satış, operasyon ve muhasebe alt yapıları içerir. İnternet üzerinden otel, tur, transfer rezervasyonu satmanızı sağlar. Kendi kontratlı veya XML ile çektiğiniz oteller için rezervasyon alabilir, kendi düzenlediğiniz veya XML ile çektiğiniz turları satabilir, transfer hizmetlerinizi sunabilirsiniz.

Otel Satar, Operasyonunu Yapar, Muhasebesini Tutar

  • Dilerseniz kendi kontratlı otellerinizi, dilerseniz XML ile çektiğiniz otelleri, dilerseniz her ikisini karıştırarak müşterilerinize sunabilirsiniz. Müşterileriniz web sayfanız üzerinden otelleri inceleyebilir, fiyat hesaplatabilir ve sanal pos ile ödeme yaparak otel rezervasyonunu tamamlayabilir.
  • Kendi kontratlı otelleriniz için kontrat detayları, komisyon oranları, fiyat listesi gibi satış için gerekli bilgileri girebilirsiniz. Satışı yapılan oteller için konfirme takibi, değişiklik, iptal takibi, maliyet hesaplama vb tüm işlemleri yapabilirsiniz.
  • Otel satışları yapıldıktan sonra müşterinin otelden çıkış tarihine göre müşteri faturası takibi, otel ödemesi takibi, otelden gelmesi gereken fatura takibi mutabakat kontrolü gibi otel ile sizin aranızdaki tüm muhasebesel işlemleri kontrol eder. Aynı zamanda otel satışları ile ilgili birçok raporu hızlı ve kolayca üretir.

Tur Satar, Operasyonu Yapar, Muhasebesini Tutar

  • Acente2 programına dilediğiniz kadar paket tur ekleyebilirsiniz. Tüm yurtiçi, yurtdışı turlarınızı, günübirlik ve cruise paketlerinizi tanımlayabilir, tarihler ve fiyatları girebilirsiniz. Tur tanımlarken her tarih için kontenjan tanımlamanız gerekir. Sistem kalan kontenjanları dikkate alarak satış yapar veya satışı durdurur. Kontenjan varsa müşteriniz kredi kartı ile tur satın alabilir ve tur katılım belgesi otomatik olarak kendisine iletilir.
  • Konaklamalı turlarda her tur tarihi için kişi listesi, otel odalama listesi, varsa transfer listesi ve oturma planı, varsa uçak listesi, sigorta listesi, ekstra hizmet ve ekstra tur listelerini tek tık ile alabilirsiniz. Tüm bu listeler otomatik olarak hazırlanır, sizin ayrıca bir çaba sarfetmeniz gerekmez.
  • Müşteri faturalarının yanı sıra, bu turu düzenlemek için size hizmet veren tüm tedarikçilerin (otel, otobüs kiralama firması, rehber, restoran vb) hesaplarını tek ekrandan görebilir, tedarikçi hakediş hesaplaması yapabilir ve ödeme planları hazırlayabilirsiniz. Sistem aynı zamanda otobüste ödeme yapacak müşteri listesini de sizin için hazırlar.

Transfer Satar, Operasyonunu Yapar, Muhasebesini Tutar

  • Acente2 programında VIP, shuttle ve araç tahsis olmak üzere 3 farklı transfer modeli yer almaktadır. VIP transfer modeli ile, müşterinizi bir yerden bir yere ona özel bir araç ile taşıyabilirsiniz. Shuttle transfer modeli ile otel - havaalanı arasında gidip gelen, tarifeli seferlerinizi satabilirsiniz. Araç tahsis işlemin de ise, müşterinize dilediği bir aracı belirli bir süre için şoförlü olarak tahsis edebilirsiniz.
  • Tüm transfer modelleri için araç atama, şoför atama işlemleri yapabilir, transfer başlangıç ve bitiş tarihlerini belirleyebilirsiniz. Shuttle transferlerde yolcuların alınacağı duraklar ve yolcu listeniz otomatik olarak hazırlanır. VIP transferler yolcu ne zaman nereden alınacak, nereye gidecek, eğer uçuşu varsa hangi terminalden olacak tek tık ile görebilir, görevli şoföre bu bilgileri SMS ile gönderebilirsiniz.
  • Her transfer sonunda aracın giderlerini sisteme kaydedebilirsiniz. Bu transfer için katedilen mesafeyi KM cinsinden sisteme girip, yaklaşık yakıt ve bakım giderlerini hesaplatabilir, otopark gibi anlık yapılan ödemeleri kaydedebilirsiniz. Bu şekilde her transferden ne kazandınız kolayca görebilir, ayrıca geniş zaman aralığında bir araç size ne kazandırdı, ne maliyeti oldu raporlayabilirsiniz.

E-Ticaret Sistemi Sağlar, Online Rezervasyon Alabilir

Sisteme eklediğiniz tüm ürünler e-ticaret alt yapısına sahip web siteniz üzerinden satışa açılır. Müşterileriniz web sayfanız üzerinden online rezervasyon yapabilir. Acente2 birçok banka ve ödeme kurumu ile entegredir, dilediğiniz bankadan sanal pos alabilir veya Payu, İyzico veya Moka gibi ödeme kurumları ile anlaşabilirsiniz. Müşterileriniz ödemelerini kredi kartları ile yapabilirler. Satış işlemleri elbette müsaitlik ve kontenjan dikkat edilerek yapılır.

Excel'e Son, Herşeyi Sisteme Kaydedin

Otel rezervasyonları için ayrı excel tablosu, transfer için ayrı excel tablosu, tur için ayrı excel tablosu tutmak çok zor. Hele birde müşteri değişiklik isterse, müşteriyi bul, değişikliği yap, fiyatları yeniden hesapla vs. Hiç gerek yok, Acente2 tüm bu işlemleri ışık hızında yapar ve size saatler kazandırdığı gibi çeşitli para kayıplarına sebep olacak hataları engeller. Bir e-ticaret sistemine ihtiyacınız olmayabilir ancak bir operasyon ve muhasebe sistemine mutlaka ihtiyacınız vardır.

Turizm Muhasebesi

Biz muhasebeciler için muhasebe programı yazmadık, biz turizmciler için muhasebe programı yazdık. Otel ödemeleri, tur hakediş ödemeleri, faturaların hizmet verildikten sonra kesilmesi gibi turizmin gerektirdiği birçok detay Acente2 programı içerisinde yer alıyor. Karışık bir yapı kurmaktan mümkün olduğunda uzak durduk, tüm zor işlemleri otomasyon yaptırdık ve mümkün olan en anlaşılır ekranları tasarladık. Cari hesaplarınızı, kasa ve banka hareketlerinizi, faturalarınızı Acente2 programı ile kolayca takip edebilirsiniz. Eğer çalışanlarınıza prim veriyorsanız, prim ekranını kullanabilir, maaş ödemeleri, avans ödemeleri gibi hareketleri kaydedebilirsiniz. Ne sattık, ne kazandık raporlarını hızlıca alabilir, kime ne zaman ne kadar ödeyeceğinize dair ödeme takvimini kolayca görebilirsiniz. 

Özetle;

Acente2 programı, seyahat acentenizin ihtiyaç duyduğu tüm bilişim ihtiyaçlarını tek kalemde çözer.

 

"Acente2 Kullanmak İçin 10 Neden" yazımıza bir göz atın

Neden Acente2

Bize Ulaşın
Aklınıza takılan bir konu varsa lütfen arayın veya e-posta gönderin
0262 324 67 00 - [email protected]