Ingoing ve outgoing paket tur satışı yapan acenteler için önerdiğimiz versiyonlar: Acente2 Standart veya Acente2 Profesyonel

 

Acente2 programı ile paket tur (Kültür turu, yurtdışı turu, günübirlik turlar vb) satışı yapan acenteler için B2C, B2B, satış, operasyon ve muhasebe alt yapıları sunuyoruz.

Acente2 programın dilediğiniz kadar paket tur tanımlayabilir, tarih - fiyat - kontenjanlarını ekleyebilir ve satışa açabilirsiniz. Sistem kontenjanları anlık olarak kontrol eder ve kontenjan fazlası satışı engeller. Fiyatlar tarihlere bağlıdır ve her tarih için farklı fiyat girebilirsiniz.

Tur, Tur Tarihi ve Fiyatı Girişleri

Acente2 programı 4 farklı tur paketi tipini destekler;

 1. Çok Fiyatlı / Seçenekli Turlar
  Müşterilerinize otel veya oda tipi seçeneklerini sunmanızı sağlar. Örneğin aynı tur içinde 5 yıldız otel için 500 TL, 4 yıldız otel için 400 TL fiyat belirtebilirsiniz. Her seçeneğin kendine ait fiyatı ve kontenjanı bulunmaktadır. Müşteriniz fiyat hesaplattığında kendisine seçenekleri sunarız, O dilediğini seçer ve rezervasyonunu tamamlar.
   
 2. Tek Fiyatlı Turlar
  Müşteriye fiyat seçeneği sunulmayan turlardır. Her tarihin kendisine ait 1 fiyatı vardır, müşteri o fiyat üzerinden rezervasyonunu yapabilir. Tur çıkış tarihleri arasında fiyat farkları olabilir, örneğin turun standart fiyat kişi başı 500 TL iken, 19 Mayıs tarihindeki turda 750 TL olabilir, takip eden tarihlerde yine 500 TL olabilir.
   
 3. Gemi Turları
  Sisteme gemi turu eklemek için öncelik gemileri ve kabin tiplerini tanımlanız gerekir. Tur eklerken size gemi sorulacak ve seçilen gemide tanımlı kabin listesi otomatik olarak getirilecektir. Her kabin tipi için ayrı fiyat ve kontenjan tanımlayabilirsiniz. Ayrıca bu fiyatları katılım limanına görede düzenleyebilirsiniz. Örneğin tura Türkiye'de ki bir limandan katılmak ile Norveç'te ki bir limandan katılmak arasındaki fiyat farkını belirtebilirsiniz.
   
 4. Günübirlik Turlar
  Tüm konaklamasız turlarınızı günübirlik turlardan ekleyebilirsiniz. Günübirlik turlarda çıkış tarihleri periyot şeklinde belirtilebilir. Örneğin 1 mayıs - 30 ekim arasındaki tüm cuma - cumartesi - pazar günleri düzenlenir şeklinde belirtebilirsiniz.

Acente2 programında 2 farklı kontenjan tipi bulunmaktadır.

 1. Kişi Sayısı
  Tura 40 kişi katılabilir şeklinde belirtebilirsiniz. Sistem 40 kişiye kadar satış yapar ve durur.
   
 2. Oda Sayısı
  Otel ile anlaşmanız 10 oda üzerinden ise, sisteme 10 oda kontenjan tanımlayabilirsiniz. Sistem toplam kişi sayısına bakmadan satılan oda sayısına bakar ve oda sayısı dolduğunda yeni rezervasyonları durdurur.

Tur tanımlamalarınızı hem A2 Back Office programı ile hemde A2 Cloud sistemi ile yapabilirsiniz. Bu şekilde ofis dışında da tur tanımlama, tarih ekleme, fiyat ve kontenjan düzenleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Başlıca Özellikler

Tur Formları / Çıktıları

Tur operasyon ekranlarımızda yüklediğiniz turlar için isim listesi, otel konaklama listesi, otobüs koltuk listesi, ekstra hizmetler listesi, tur içinde vize hizmeti varsa evrak takibi vb gerekli olan tüm işlemleri kontrol edebilirsiniz. Bu listelerin tümü otomatik olarak hazırlanır.

Tur otobüsleriniz için oturma planlarını kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Tüm müşterileriniz için biniş yerlerini seçebilir, tur transfer listelerinde biniş yerlerini listeyebilirsiniz.

Tur Muhasebesi

Tur muhasebesine yönelik olarak; tur gelir pusulası, gider pusulası, muhasebe özeti, tedarikçi hakedişleri gibi birçok ekran yer almaktadır. Turdan döndükten sonra bu ekranları doldurup hem turun net maliyeti hesaplayabilir hemde tur için yapılan ödemeleri sisteme kaydedebilirsiniz. Aynı zamanda cari hesap çalıştığınız firmalar için cari hesaplarına hakediş kaydedip ödeme planına ekleyebilirsiniz.

Acente2 programında "Araçta Ödeme" özelliği yer almaktadır. Müşterinizden araçta ödeme alıyorsanız rezervasyon anında bunu kaydebilir ve araçta ödeme ekranında listeyebilirsiniz. Bu şekilde hiçbir tahsilatı kaçırmadan işlemleri tamamlayabilirsiniz.

B2B Paneli

A2 B2B sistemini kullanarak alt acentelerinizin turlarınızı satmasını sağlayabilirsiniz. Acenteleriniz satış üzerinden komisyon alabilecekleri gibi net fiyat üzerinden de alış yapabilirler. Her tur için farklı komisyon oranı belirleyebilirsiniz.

Online Rezervasyon ve Taksitlendirme

Sisteme girdiğiniz tüm turlar, kontenjan müsait olduğu sürece satışa açık tutulur. Müşterileriniz B2C sitenizden kolaylıkla tur rezervasyonu oluşturabilir ve kredi kartı ile ödemesi yapabilir. Ödeme sistemi alt yapımızda kredi kartı taksit oranlarını belirlerken otel ve turlar için farklı oran girmeniz mümkündür. Bu şekilde otel bölümünde vade farkı eklerken tur bölümünden vade farksız satış yapabilirsiniz.

Dahası Var mı?

Elbette var. Bizim buraya yazamadığımız aklınıza gelen soruları lütfen bize iletin, hızlı bir şekilde cevaplayalım.

Bize Ulaşın
Aklınıza takılan bir konu varsa lütfen arayın veya e-posta gönderin
0262 324 67 00 - [email protected]