İç pazar otel rezervasyonu yapan acenteler için önerdiğimiz versiyonlar: Acente2 Standart veya Acente2 Profesyonel

Incoming acenteler için önerdiğimiz versiyonlar: Acente2 Incoming

Hem iç pazar hem yurtdışı otel rezervasyonu yapan acenteler için önerdiğimiz versiyon: Acente2 Multi Market

 

Acente2 otel rezervasyonları için birçok alt yapı ve detaylı özellikler içermektedir. Acente2 ile sisteme dilediğiniz kadar otel ekleyebilir, kontrat girebilir, kontenjan ve stop-sale kayıtları oluşturabilir ve satış yapabilirsiniz.

Otel Online Rezervasyon

Sisteme tanımladığınız tüm oteller için online rezervasyon ile satış yapabilirsiniz. Bildiğiniz üzere oteller ile doğrudan kendiniz kontrat yaparsanız komisyon oranlarınız %20-%25'e kadar yükselebilir, neden yapmayasınız ki?

Acente2 programı ile dilediğiniz kadar otel ekleyebilir, kontrat girişi yapabilir ve online satışa açabilirsiniz. Entegrasyonumuz olan 18 banka ve ödeme kurumundan dilediğiniz ile anlaşma yapıp kendi sanal poslarınız ile tahsilat yapabilirsiniz. Acente2 programının SEO desteği ile profesyonel SEO çalışmaları yapabilir ve reklam giderlerinizi minimuma düşürebilirsiniz.

Online rezervasyon sistemi ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayın.

Otel satmak için ilk önce fiyat girmemiz gerekli. Şimdi acente2 programının kontrat girişleri hakkında detaylı bilgi verelim.

Kontrat Girişi

Acente2 programı kontrat girişleri konusunda oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Otel kontratlarınızı komisyonlu veya net fiyatlı olarak girebilirsiniz. Sistem satış fiyatlarınızı hesaplarken 5 farklı opsiyon sunar.

 1. İndirim: Otelin liste fiyatı üzerinde indirim uygular
 2. Kar marjı: Otelin maliyetine dilediğiniz oranda kar marjı ekler
 3. Kar oranı: Otelin maliyetine dilediğiniz oranda kar oranı ekler (Marj ile oran farklı hesaplanır)
 4. Markup: Otelin maliyetine dilediğiniz kadar TL/USD/EUR ekler
 5. Manuel giriş: Satış fiyatınızı manuel düzenlemenizi sağlar

Acente2 programında erken rezervasyon dönemlerinizi tanımlayabilirsiniz. Sistem dönemler arası gece yarısı geçişi otomatik olarak yapar. EB (early booking) periyotlarınızı tanımlarken EB ödeme tarihi, EB ödeme oranı gibi bilgileride girebilirsiniz. Bu şekilde satış yapıldığı anda EB ödeme tarihi ve oranıda kaydedilmiş olur.

Acente2 programında periyot eklerken odalarda konaklayabilecek yetişkin sayıları için bir sınırlama yoktur, 10-20-30 yetişkin için fiyat girebilirsiniz. Sistemimiz 4 çocuğa kadar desteklemektedir. Örneğin 1+4, 2+4, 3+4 veya 4+4 gibi konaklamalar için fiyat girebilirsiniz.

Periyotları sisteme girerken, fiyatın hangi günlerde geçerli olduğunu seçebilirsiniz. Örneğin sadece cuma veya cuma-cumartesi veya tüm hafta gibi seçeneklerden birini kullanabilirsiniz. Benzer şekilde minimum geceleme kuralları ekleyebilir ve tüm hafta geçerli olan fiyatlar için minimum 1 gece, minimum 5 gece kurallarını belirtip farklı fiyatlar gidebilirsiniz.

Acente2 programında 2 farklı aksiyon tipi bulunmaktadır; fiyat aksiyonu ve gün aksiyonu.

Fiyat aksiyonlarını doğrudan periyot listesine ekleyebilirsiniz. Örneğin normal periyot 1-30 haziran arasında PP fiyatı 500 TL ise ve 5-10 haziran arasında 400 TL ise, 5-10 haziran için 400 TL'lik bir aksiyon ekleyebilirsiniz. Sistem web sitenizde fiyat tablosunu otomatik olarak 1-4, 5-10, 11-30 haziran olarak oluşturur. Gün aksiyonlarında da 5 kal 4 öde gibi aksiyonları tanımlayabilirsiniz. Aksiyon tanımlamasında "indirim için en düşük gün fiyatını kullan" veya "indirim için en yüksek gün fiyatını kullan" seçeneklerini kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz kurala göre sistem toplam fiyatı hesaplar. Gün aksiyonları fiyat listelerinde gösterilmez, kampanyalar alanında ayrı bir bilgi olarak gösterilir.

Otel operasyon ekranında otele ödeme şeklinizi seçebilirsiniz. Sistem 7 farklı ödeme şekli sunmaktadır ve seçtiğiniz ödeme şekline göre otel ödeme planını oluşturur.

 1. Girişte ödeme
 2. Girişten ** gün önce ödeme
 3. Çıkışta ödeme
 4. Çıkıştan ** gün sonra ödeme
 5. Cari hesap
 6. Rezervasyon anında ödeme
 7. Müşteri ödemesi (Müşteri otele girişte kendisi ödeme yapar, siz otelden komisyon istersiniz, Booking.com, Otelz.com tarzı)

Acente2 muhasebe modülünde otel ödemeleri ekranı yer almaktadır. Bu ekranda hangi otele ne zaman ne kadar ödenecek listesini görebilirsiniz. EB ödemeleri ile birlikte normal periyot ödemelerini de bu ekranda takip edebilir ve ne zaman ne kadar ödeme yapacağınızı görebilirsiniz.

Otel satışında kontrat girişlerinden detaylıca bahsettik, şimdi diğer özelliklere bakalım.

Başlıca Özellikler

Online Rezervasyon

Acente2 programı ile otellerinizi B2C ve B2B kanallarından satışa açabilirsiniz. B2C ve B2B için farklı fiyatları girebilir, hatta B2B bölümünde acente gruplarına özel farklı fiyatlar tanımlayabilirsiniz. Oteller için kontenjan tanımlayabilir, stop-sale ekleyebilir ve sadece ön rezervasyon alınmasını sağlayabilirsiniz. Sanal pos entegrasyonu ile müşterileriniz doğrudan web sitenizden ödeme yapabilir. Sistem ödeme tamamlandığında voucher belgesini otomatik hazırlar ve müşteriye iletir.

B2B Paneli

Yurtiçi ve yurtdışı acentelerinize vereceğiniz şifreler ile acenteleriniz A2 B2B panelinize giriş yapabilirler. Kendilerine özel girdiğiniz fiyatlar veya belirlediğiniz komisyonlar ile rezervasyonlarını yapabilirler. Ödemelerini komisyon dahil fiyat ile yapabilir veya net fiyat üzerinden yapabilirler.

Otel Ekstraları ve Dinamik Paket

Otellerin tümünde geçerli olacak şekilde veya sadece belirli oteller için otel ekstraları ekleyebilirsiniz. Rezervasyon sırasında müşteriniz bu ekstraları seçip satın alabilir. A2 B2B dinamik paketlemeyi destekler. Acenteleriniz otel seçtikten sonra transfer, tur ve diğer ekstra hizmetleri sepete ekleyerek satın alabilir.

Online Konfirme

Acente2 ile otellere online konfirme e-postası gönderebilirsiniz. Online konfirme e-postasında giriş-çıkış bilgileri, odalama listesi gibi bilgiler yer alır ve dilerseniz toplam maliyet iletilir. Otel görevlisi e-posta içerisinde yer alan bir linke tıklayıp web sayfanıza gelir ve konfirme durumunu seçip rezervasyonu onaylar veya red eder. Red durumunda neden red ettiğini belirtmesi gerekir. Tüm işlemlerde IP adresi ve bazı diğer bilgiler Acente2 tarafından kaydedilir.

Süreç Takibi

Acente2 programı tüm otel rezervasyonları için adım adım ilerleyen bir süreç takibine sahiptir. Yeni rezervasyon, sözleşme onaylandı, otel konfirme gönderildi, konfirme onaylandı, otel ödemesi yapılacak gibi aşama aşama ilerleyen takip sistemi bulunmaktadır. Bu sistem ile herhangi bir durumdaki tüm rezervasyonları görebileceğiniz gibi tek tek rezervasyon bazında da takip edebilirsiniz. Örneğin bugün alınan rezervasyonların sözleşme durumları, konfirme durumları gibi detayları hem satış, hemde otel operasyon ekranında takip edebilirsiniz, herhangi bir otel rezervasyonun konfirmenin gönderip gönderilmediğini, gönderdildi ise cevap alınıp alınmadığını kolaylıkla görebilirsiniz.

İptal, Değişiklik

Acente2 programında tarih, kişi, oda tipi değişiklikleri ile otel değişikliklerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Sistem tüm değişiklikler için fiyatları otomatik olarak yeniden hesaplayacak ve oluşan fiyat farkı için ne yapmak istediğinizi soracaktır. İptal işlemlerinde ise no-show ekleyebilir, hizmet bedellerini alabilir ve kalan tutar için iade kaydı oluşturabilirsiniz.

Muhasebe

Acente2 programında otel rezervasyonları için ödeme takibi, cari hesap takibi, fatura takibi gibi birçok alt özellik bulunmaktadır. Otellere yapmanız gereken ödemeleri liste halinde görebilir, ödeme yapınca sisteme kayıtlarını girebilirsiniz. Girdiğiniz kayıtlar otomatik olarak cari hesaba işlenecektir. Ödemesi yapılan rezervasyonlar için otomatik olarak otelden beklenen fatura kaydı oluşturulur. Beklenen faturalar, otele ödemesi yapılmış ama otelden faturası gelmeyen rezervasyonları listeler ve 3 büyük fayda sağlar;

 1. Otelden fatura gelmemiş ise hemen farketmenizi sağlar, otelin sonradan fatura kesmemesi gibi bir duruma karşı sizi uyarır.
 2. Ödediğiniz tutar ile gelen fatura tutarının eşit olup olmadığını görmenizi sağlar.
 3. Sadece otelden faturası gelen satışlar için müşteri faturası kesmenize olanak sağlar. Bu şekilde zamanında gelmeyen faturalar için önden fazla vergi ödemenizi engeller.

Acente2 otellerden gelecek faturaları takip ettiği gibi müşterilere kesilecek faturaları da takip eder. Fatura sisteminde yer alan "faturalandırma tarihi" özelliği ile sadece otelden çıkan müşterilerinizin faturasını kesmenizi sağlar. Örneğin nisan ayında yapılan temmuz çıkışlı bir rezervasyon için faturalandırma tarihi temmuz ayıdır. Sadece bu sistemi takip ederek her zaman verilen hizmet bittikten sonra fatura kesmeyi garanti altına almış olursunuz.

XML Entegrasyonları

Acente2 programı Hotelspro gibi XML servis sağlayacılarından XML entegrasyonu ile veri çekebilir. Dilerseniz sadece XML entegrasyonlarından gelen otelleri kullanabilir, dilerseniz kendi kontratlı otelleriniz ile XML ile tedarik edilen otelleri karıştırarak müşterinize sunabilirsiniz. Geliştirdiğimiz teknolojiler ile müşterileriniz hangi otel size ait, hangisi XML ile geliyor anlayamaz.

Dahası Var mı?

Elbette var. Bizim buraya yazamadığımız aklınıza gelen soruları lütfen bize iletin, hızlı bir şekilde cevaplayalım.

 

Bize Ulaşın
Aklınıza takılan bir konu varsa lütfen arayın veya e-posta gönderin
0262 324 67 00 - [email protected]