İç pazar B2B paneli için: Acente2 Profesyonel

Incoming B2B paneli için: Acente2 Incoming

Hem iç pazar, hem incoming B2B paneli için: Acente2 Multi Market

 

A2 B2B sistemi; yurt içindeki ve yurt dışındaki alt acentelerinize / operatörlerinize sizden ürün / hizmet almaları için bir panel vermenizi sağlar. Alt acenteleriniz bu panele sizin vereceğiniz şifre ile giriş yapabilirler.

Acente2 programında B2B sisteminde geçerli olan fiyatlar acente gruplarına göre girilir. Bu şekilde A grubuna dahil olan firmanın 100 USD olarak gördüğü fiyat, B grubunda 102 USD olarak gösterilebilir.

Dinamik Paketleme

A2 B2B sisteminin en önemli özelliklerinden biri sepet sistemidir. Alt acenteleriniz sisteme yüklediğiniz veya XML ile tedarik ettiğiniz otel, tur veya transfer hizmetlerinizi sepete atıp tek bir rezervasyon altında birleştirebilir. Bu şekilde her firma sizden kotasyon istemeden ihtiyacı olan tur paketini oluşturabilir ve satın alabilir.

Dinamik paketleme sistemi, A2 B2B sisteminde "Alışveriş Sepeti" başlığı altında gösterilmektedir. Alt acenteniz arama yapar ve istediği ürünleri sepete atar. Ardından rezervasyonu başlat butonuna tıklayıp müşteri bilgileri sisteme girer. Takip eden ekranlarda satın aldığı ürünlere göre konaklama listesi, transfer bilgileri, ekstra hizmetleri de ekleyerek ödeme sayfasına ulaşır.

Ödeme sayfası 4 farklı seçenek sunulmaktadır.

  1. Kredi kartı ile ödeme: Acente2 programı 18 banka ve ödeme kurumu ile entegredir. Sanal pos anlaşması yaptığınız banka veya ödeme kurumu üzerinden ödeme alabilirsiniz.
  2. Havale ile ödeme: Acenteniz ödemeyi havale ile yapmak isterse bu seçeneği seçebilir.
  3. Cari hesap: Acentenize cari hesap borçlanma limiti tanımlayabilir veya ön ödeme alarak bu tutarı kullanmasını sağlayabilirsiniz.
  4. Ön rezervasyon: Sadece rezervasyon kaydını oluşturur, ödeme ile ilgili bir kayıt oluşturmaz. Acente daha sonra ödeme işlemine devam edebilir.

Acenteleriniz rezervasyon oluşturduklarında sözleşme çıktısını, ödeme tamamladıktan sonra voucher belgelerini alabilirler. Bu belgelerde sizin izin vermeniz durumunda kendi logolarını kullanabilirler.

Başlıca Özellikler

Arama ve Filtreleme

A2 B2B sisteminde otel, tur ve transfer hizmetlerinizin satışını yapabilirsiniz. Ancak çok sayıda ürün olduğu durumda sadece listelemek yetmez, arama ve filtreleme yapmak gerekmektedir.

Otellerde otel ismi, bölgesi ve otel kategorilerine göre arama yapabilirsiniz. Bölgeler il ve ilçeleri kapsamaktadır. Aynı zamanda otelleri kendiniz kategorilere dahil edebilirsiniz (termal oteller, kayak otelleri, çocuklu aile otelleri vb). Arama sistemimiz otel tipi, oda tipi, pansiyon tipi, otel özellikleri, fiyat aralığı gibi birçok alt filtreye de sahiptir. Bu şekilde daha spesifik aramalar yapılmasına olanak sağlar. A2 B2B sistemi arama sonuçlarını harita üzerinde gösterebilmektedir. Acenteleriniz arama yaptıktan sonra otellerin harita üzerindeki yerlerini görüp seçim yapabilirler.

Tur arama işlemleri tur ismine veya tur kategorisine göre yapılabilmektedir. Aynı zamanda tur süresi, tur fiyatı gibi alt filtreler de yer almaktadır. Turlar listelendiğinde acenteniz arama filtrelerine uygun turları öncelikli olarak görür, arama ile ilgili ancak filtrelere uymayan turlar ise diğer turlar başlığı altında gösterilir. Bu şekilde acetenin aramasına mümkün olan en çok turu listeleyerek cevap veririz. Acenteniz tur listesinde yeni bir arama yapmadan tarih değişikliği yapabilir ve ilgili turun seçilen tarihteki müsaitliğini ve fiyatlarını görüp sepete atabilir.

Transfer sisteminde sadece VIP transfer hizmeti satışı yapılabilmektedir. Başlangıç ve bitiş noktası seçildikten sonra arama yapılabilir ve seçilen rotada hizmet veren araçlar listelenebilir. Acenteniz dilediği hizmet ve araç tipini sepete atabilir.

Cari Hesap Dökümü

Acenteniz cari hesap dökümünü birebir A2 Back Office programındaki sistem ile aynı olarak şekilde görür. Sadece alacak-borç sütunlarının yerleri değiştirilmiştir. Bu şekilde mutabatak birebir alınabilir. Sistemde yapılan tüm rezervasyonlar, ödemeler, komisyon hakedişleri, alış ve satış faturaları cari hesap ekranından izlenebilir ve toplamlar görülebilir. Komisyon hakedişleri adında ayrı bir ekranımız bulunmaktadır. Bu ekranda acenteleriniz varsa komisyon hakedişlerini görebilirler. Acenteler komisyon hakedişlerini tahsil edebilmek için size fatura kesmeli, sizde bu fatura karşılığında ödeme yapmalısınız. Faturalar ve ödemeler cari hesap dökümünde açıklamaları ile birlikte gösterilir.

Ödeme Sistemleri

Acente2 programı 18 banka ve ödeme kurumu ile entegredir. Siz dilediğiniz banka veya ödeme kurumu ile anlaşma yaparak kendi sanal poslarınızı Acente2 programı içerisinde kullanabilirsiniz. A2 B2B sisteminde acenteleriniz rezervasyonu ilk oluşturdukları anda kredi kartı ile ödeme yapabilirler. A2 B2B sistemi parçalı ödeme yapabilme imkanı sunmaktadır. Acenteniz toplam tutarı farklı kartlar ile parça parça ödeyebilir. Bu ödemelerde dilerseniz vade farkı ekleyebilir, dilerseniz vade farksız taksit yapabilirsiniz. Yurtdışı kredi kartlarında sadece tek çekim yapılabilmektedir.

A2 B2B sistemi Türk Lirası yanı sıra USD ve EURO çekim yapabilir. Bu çekimler için bankanız ile yabancı kredi kartı ile çekim yapabilme izni için anlaşma yapmanız gerekmektedir. Tüm sistemimiz 3D secure ile çalışmaktadır. Ancak birçok ülkede 3D secure sistemi desteklenmiyor, bu durumda non-secure işlem yapılması gerekiyor. Bankanız ile non-secure işlemler için anlaşma yaparsanız A2 B2B sistemi non-secure çekimler yapacaktır.

Ödeme sistemlerimiz yurtiçi kredi kartlarını bin numaralarından otomatik olarak tanır ve uygun taksit oranlarını listeler. Eğer girilen bin numarası ile uyumlu pos cihazınız yoksa sadece tek çekim önerilir.

Rezervasyon Belgeleri

A2 B2B sistemi üzerinden sözleşme, voucher, tahsilat makbuzu çıktıları alınabilir. Bu evraklar standart olarak sizin logonuz ve bilgilerini yazılır. Ancak izin verirseniz acenteleriniz kendi logo ve bilgilerini bastırabilirler. Sözleşme içerisinde yer alan tüm bilgileri kendiniz düzenleyebilirsiniz. İptal şartları her otel ve tur için ayrı ayrı düzenlenebilir.

Kişiselleştirme

A2 B2B sisteminin giriş ekranının fonunu, giriş yapıldıktan sonraki ekranda üst başlık alanının fonunu, logoyu ve ana işlem butonlarının rengini kendiniz düzenleyebilirsiniz. A2 B2B ana ekranında dilediğiniz bilgileri yazabileceğiniz bir metin alanı ve altında otel ile tur kategorilerinizi listeleyebileceğiniz listeler yer almaktadır. Bu bölümleri kullanarak B2B panelinizi şirket kurumsal kimliğinize göre renklendirebilirsiniz.

XML Entegrasyonları

A2 B2B sistemi XML vasıtasıyla çeşitli tedarikçilerden veri çekebilir. Her entegrasyon için ayrıca çalışma yapılması gerekmektedir. Aynı anda birden fazla kaynaktan otel çekilmesi durumunda aynı otellerin eşleştirilmesi (match edilmesi) otomatik olarak yapılamaktadır. Bu işlemi manuel yapmanız gerekir. A2 B2B sistemin otel, tur ve uçak bileti XML entegrasyonları kullanabilirsiniz. Tüm entegrasyonlar için ekstra çalışma yapmanız gerekir ve programı ücretinden ayrıca ücretlendirilir.

Dahası Var mı?

Elbette var. Bizim buraya yazamadığımız aklınıza gelen soruları lütfen bize iletin, hızlı bir şekilde cevaplayalım.

Bize Ulaşın
Aklınıza takılan bir konu varsa lütfen arayın veya e-posta gönderin
0262 324 67 00 - [email protected]