Acente2 programı "Teknoarge Teknoloji Ltd Şti" tarafından üretilen bir yazılımdır. Kurumsal web sitemiz www.teknoarge.com

Acente2 Macerası

Tarih 2006 yılı 4. çeyrek, yer Konya. Acente2 programının ilk kod satırlarını Selçuk Üniversitesi kampüsü içinde yazdık. 2007 yılının bahar ayları itibari ile İzmir'de kurulu bir acentede ilk sistemimizi kurduk ve çalışmaya başladık. 2010 yılına kadar 10 civarında seyahat acentesi Acente2 programını kullanmaya başladı. Bu dönemde bizimle başlayıp halen devam eden acentelerimiz var.

Program 2010 yılına kadar bulut ortamında çalışan bir sistemdi ve masaüstü versiyonu bulunmuyordu. Ancak bu durum müşterilerimizde "web sitesi yapıyor" izlenimi uyandırdığı ve o günün teknoloji anlayışı masaüstü programı gerektirdiği için Acente2 Back Office programını yazmaya başladık. Back Office programı ile hem fiyatlar, hem satışlar arttı :) Ancak şu an yine A2 Cloud ile bulut sistemlere geçtik geçiyoruz, bugün de bunu yapmak gerekiyor.

Şirketleşme

Acente2 programı 2010 yılındaki ismi ile Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sağlanan "Teknogirişim Sermaye Desteği" programından yararlandı ve 1 Nisan 2010 tarihinde "Teknoarge Teknoloji Ltd Şti" kurduk. Şirketleşme ile birlikte daha kurumsal bir yapı içinde işimize devam ettik ve birçok acente ile birçok başarılı çalışma yaptık. 2010 yılı sonunda toplam kurulum sayımız 30'a ulaştı.

Yeni Modüller, Yeni Özellikler

Acente2'nin ilk versiyonlarında sadece otel rezervasyon sistemleri vardı. 2010-2011 döneminde tur paketi sistemlerini ekledik. 2012-2013 döneminde transfer modüllerini ekledik. Peki biz bu işi nereden biliyoruz, yani birçok acente sahibinin dediği gibi bu işi bilmeyen yapamaz. Cevap verelim: 2007-2009 döneminde acentelerde yarı zamanlı, 2009-2010 döneminde tam zamanlı çalıştık. Amacımız para kazanmak değil, işi öğrenmekti. Daha sonrasında acente yöneticileri ile sık sık görüşerek, neyi nasıl yaptıklarını öğrenerek birçok sistem geliştirdik, geliştirdiğimiz sistemlerde ince ayarlar yaptık ve mümkün olan en verimli, en mükemmel hale getirdik. Açıkçası hiç durmadık, hep geliştirdik, zamana uyum sağladık ve yeni özellikler ekledik.

Yüzbinlerce Satış, Milyonlarca Lira

İlk satır kodun yazılmasından bu yana 2 milyon satır daha kod yazıldı. Acente2 programınına yapılan yatırım birkaç milyon lirayı buldu. Ama aynı zamanda acentelerimiz onbinlerce, yüzbinlerce satış yaptı ve bu satışlardan milyonlarca lira gelir elde etti. Bugün birçok acentemiz e-fatura mükellefi oldu, çünkü yıllık ciroları 10 milyon TL'yi çoktan geçti. Bu başarı ekip çalışması ve birçok acentenin Acente2 programına kattığı entelektüel birikim ile oldu. Bir acentemizin sahibi Acente2 programını ile çalışma başladıktan 2 yıl sonra "büyümemizi durduramıyoruz ve kontrolü elimizden kaçıracağız diye korkuyoruz" demişti. Sadece Acente2 ile bu başarı olur diye birşey iddia etmiyoruz ancak Acente2 ile yapılan işin başarısı katlanır diyoruz.

Bugün 300'den fazla acente ile çalışıyoruz. Her acentenin işini görebilecek en verimli sistemi yazmanın sonucunu aldık. Her zaman dediğimiz gibi, Acente2 işinizin %90'ını karşılar, %10'u için orta yolu buluruz :)

Gelecek Nerede

Geçmişi yazdık, peki gelecek nerede? Bizce mobilde. Hayır, müşterinizin cep telefonundan web sitenize girip ürün/hizmet almasından bahsetmiyoruz, biz onu yapalı yıllar oldu. Biz acente yönetici ve çalışanlarının işlerini sadece bir cep telefonu ile yapabileceği bir gelecekten bahsediyoruz ve bunu yaparken çok heyecanlıyız. Çalıştıkça harika çözümler, çok enteresan sonuçlar ve muhteşem bir verimlilik elde ediyoruz. Hiçbir iş ofiste oturduğunuzda büyümez ve yine kontrol edilmeyen hiçbir işten gelecek beklenmez. Biz diyoruz ki, hem ofiste oturmayın hemde herşeyi her an kontrol edin, muhteşem değil mi?

Acente2 İsmi de Nereden Çıktı

Neden programın ismi Acente2? İlk versiyonun adı 1, sonra yenisi yazdık 2 oldu değil tabi ki :) Bilişime yatırım yapan, müşterisine daha hızlı ulaşan, her işini kontrol altında tutup kalitesini her daim arttırmaya çalışan seyahat acenteleri, bizce üst versiyon seyahat acenteleridir. Acente2 onların programıdır, o yüzden bu isim programın ismi değil, onu kullanan acentenin kurumsal yapısının işaret eden bir sıfat, bir tanımlamadır. Nasıl bugün endüstri 4.0 varsa, acentelerinde 2.0 ı bir süredir var.

Biz turizme gönül verdik ve yıllarımızı bir iş içinde geçirdik. Hep müşterimize karşı nazik olduk, hep ulaşılabilir olduk, sorunları çözdük, acentelerimizin başarılarını alkışladık. Çok sağlam bir takım olmaya gayret ettik. İhtiyaçları hep önceden görüp, önceden geliştirdik ve günü geldiğinde bizde zaten hazırdı. Bundan sonrada aynı anlayış ile devam edeceğiz.

Eğer bir web sitesinden, bir programdan ziyade bir çözüm ortağına ihtiyacınız varsa Acente2 ve bu kurumun çalışanları tam olarak budur.

Bize Ulaşın
Aklınıza takılan bir konu varsa lütfen arayın veya e-posta gönderin
0262 324 67 00 - [email protected]