Satış yönetim sistemlerimiz Acente2 Standart, Acente2 Profesyonel, Acente2 Incoming ve Acente2 Multi Market versiyonlarımızda bulunmaktadır.

 

Acente2 programında A2 Back Office, A2 Cloud, A2 B2C, A2 B2B ve A2 B2B ile kullanılan XML API sistemi üzerinden satış yapılabilir. Bu kadar çok kaynaktan yapılan satışların bir araya toplanması ve tek bir satış havuzundan gösterilmesi gerekmektedir. Sistemdeki tüm satışlarınızı A2 Back Office, A2 Cloud ve A2App sistemlerimiz üzerinden görebilirsiniz.

Satış Listesi ve Manuel Satış Girişi

A2 Back Office programında satış modülünde, yeni satış girebilir, satışlarınızı listeleyebilir, detaylarını görebilir, değişiklik ve iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yeni Satış Girişi

A2 Back Office programında tüm müşterilerimiz için manuel satış oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda alt acenteleriniz ve kurumsal müşterileriniz adına da rezervasyon başlatabilirsiniz. Sistem üzerinden otel, tur, transfer, uçak bileti ve ekstra hizmetler seçerek satış açabilirsiniz. Acente2'nin satış sistemi sepet mantığında çalıştığı için satışı başlatırken seçtiğiniz ürün ne olursa olsun daha sonra yeni ürünler ekleyebilirsiniz. Örneğin otel seçerek başlattığınız satışa daha sonra transfer, uçak bileti veya günübirlik tur ekleyebilirsiniz.

Yeni bir satış oluştururken alt acente seçebilir (profesyonel, incoming ve multi market versiyonlarında) ve acenteniz adına satış girebilirsiniz. Aynı şekilde kurumsal müşterilerinizi için cari hesap listesinden seçip (standart, profesyonel, incoming ve multi market versiyonlarında) onlar için satış oluşturabilirsiniz.

Satış başlatma ekranında, daha önce sizden alışveriş yapmış müşterilerin listesine erişebilir, önceki satıştaki bilgileri çağırabilirsiniz.

Satış aramak için satışı açarken yazdığınız ismi veya satış içerisindeki herhangi bir misafirin ismini yazmanız yeterlidir. Tur rezervasyonlarında daha önce sizinle tura giden kişileri isim, telefon veya tc kimlik numarası ile arayıp bilgilerini otomatik olarak yeni tur kaydından kullanabilirsiniz.

Satış Listeleri

Satışlarınızı satış tarihi, misafir ismi, ürün/hizmet ismi, sipariş durumu gibi verilere göre arayabilirsiniz. Sistem ilgili satışları hızlıca listeler ve aradığınız veriye kolayca erişmenizi sağlar.

İnternet Satışları

A2 B2C veya A2 B2B sistemlerinden gelen satışlarda aynı satış listesi ekranlarında listelenir. Manuel girdiğiniz satışlar ile internet satışlarınızı aynı listede görürsünüz. İnternet satışlarında satışın internet üzerinden yapıldığını belirten bilgiler dışında tüm yapısı manuel satış ile aynıdır.

Değişiklik ve İptal

Herhangi bir satışta değişiklik yapmak istediğinizde satış detayına erişip tarih, odalama, kişi isimleri vb tüm detayları değiştirebilirsiniz. Tur satışlarınızda tarih değiştirebilir veya turu tamamen değiştirip başka bir tura aktarabilirsiniz. Aynı şekilde otelde de oteli tümden değiştirebilebilirsiniz. Bu tür değişiklikler sonrasında oluşacak fiyat farkı için sistem ne yapmak istediğiniz sorar, örneğin sadece fiyat farkı mı alınsın yoksa bu değişiklik işlemi ile ilgili ek hizmet ücreti talep edilsin mi?

İptal işlemlerinizde, iptal sebebini yazdıktan sonra sistem müşteriye ne kadar iade edileceğini sorar. İade tutarında no-show bedeli, hizmet bedeli gibi kesintiler yapabilirsiniz. Kalan tutar müşteri iadesi olarak kaydedilir ve muhasebe ekranına aktarılır.

Tüm değişiklik ve iptal işlemleriniz için konfirme formları otomatik olarak oluşturulur.

Acente2 programında değişiklik işlemlerinizde yeni bir satış açmanız ve tahsilatları yeni satışa virman etmenize gerek yoktur. Tüm işlemler tek rezervasyon numarası altında yapılır ve rezervasyon numarası asla değişmez. Bu şekilde müşterinin işlem tarihçesini tek ekranda kolaylıkla görebilirsiniz.

Başlıca Özellikler

İşlem Kayıtları ve Satışların Silinmemesi

Acente2 programı her yapılan işlem için bir kayıt oluşturur ve kimin, neyi, ne zaman yaptığını kaydeder. Bu şekilde hatalı veya kötü niyetli işlemleri kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Acente2 programında neredeyse hiç birşey gerçek anlamda silinmez, sadece gizlenir. Bu nedenle silinen çoğu şeyi geri getirmeniz mümkündür. Yanlışlıkla yapılan işlemleri kolayca telafi edebilirsiniz.

Rezervasyon Evrakları

Rezervasyon oluşturduktan sonra voucher, sözleşme, proforma fatura, tahsilat makbuzu gibi evrakları tek tıklama ile kolayca hazırlayabilirsiniz. A2 Back Office programı tarafından üretilen evraklarda sizin logonuz ve bilgileriniz kullanılır.

Ödeme Takip Sistemi

Acente2 programında bir satışın operasyon ve muhasebeye aktarılması için tüm ücretin tahsil edilmesi veya ne zaman tahsil edileceğiniz kaydedilmesi gerekmektedir. Ödeme planı belli olmayan satışlar operasyon ve muhasebeye aktarılmaz, sadece satış sisteminde kalır. Müşterilerinizden parçalı ödeme alıyorsanız bunu sisteme tarihleri ile kaydetmelisiniz. Örneğin 3 ay sonraki bir yurtdışı turu için 3 aylık elden taksit yapılacak ise bugün peşinat ödemesini girin ve diğer 2 taksit için müşterinin ödeme yapacağı tarihleri seçerek ödeme planı oluşturun. Bu şekilde ileri tarihli ödeme kaydettiğinizde satış operasyon ve muhasebeye aktarılır ancak muhasebe ekranındaki "Beklenen Tahsilatlar" ekranında da tahsilatlar ile ilgili kayıtlar oluşturulur. Yetkili personeliniz tahsilat günü geldiğinde müşteriye ulaşıp ödemeyi isteyebilir. Bu tür ileri tarihli ödemeler için son derece kullanışlı bir sistemdir.

Opsiyon Yönetimi

Sadece tur rezervasyonlarında geçerli olmak üzere, müşterilerinizden hiç ödeme almadan ödemelerini yapana kadar onlar için yer tutulması için opsiyon tanımlayabilirsiniz. Opsiyon süresi dolana kadar bu misafirleriniz için kontenjanda yer tutulur, opsiyon süresi dolduktan son tutulan yerler otomatik olarak serbest bırakılır. Opsiyonlu satışlarınızı listeleyebilir, opsiyon sürelerini uzatabilir veya süre dolmadan önce opsiyonları iptal edebilirsiniz.

Dahası Var mı?

Elbette var. Bizim buraya yazamadığımız aklınıza gelen soruları lütfen bize iletin, hızlı bir şekilde cevaplayalım.

Bize Ulaşın
Aklınıza takılan bir konu varsa lütfen arayın veya e-posta gönderin
0262 324 67 00 - [email protected]