Acente2'yi geliştirirken birçok farklı teknoloji kullanıyoruz. Kısaca bahsedelim;

A2 Back Office Programı

Back Office programı satış, operasyon ve muhasebe modüllerinden oluşan bir masaüstü programıdır. Windows işletim sisteminde çalışır. Microsoft Visual Studio ortamında, C# programlama dili kullanılarak geliştirilmektedir. .Net Framework 4.5 ile çalışmaktadır. Veritabanı olarak MySQL 5.7 kullanıyoruz. Bu programda 1.5 milyon satırdan fazla kod bulunmaktadır.

A2 Cloud

Back Office programının web ortamında çalışan versiyonudur. HTML, CSS gibi standart web teknolojileri kullanılmaktadır. Sistem geliştirmeleri PHP 7.0 programlama dili ile yapılmaktadır ve MySQL veritabanı kullanılmaktadır. Bu sistemde 400 bin satırdan fazla kod bulunmaktadır.

A2 B2C ve B2B

Son kullanıcı ve alt acente satış ekranlardır. Web üzerinden çalıştığı için HTML ve CSS standart teknolojileri kullanılmıştır. Arka planda PHP 7.0 ile geliştirmiş programlar çalışmaktadır. Veritabanı olarak MySQL kullanılmaktadır. B2B sistemlerinin web servisleri JSON tabanlıdır. Bu sistemlerde 100 bin satırdan fazla kod yazılmıştır.

A2App

Acente2 programının mobil uygulamalarıdır. Android ve Apple IOS için ayrı ayrı geliştirilmektedir. Android versiyonun tüm geliştirmeler Java programlama ile yapılmakta, Apple IOS için Swift dili kullanılmaktadır. Mobil uygulamalar A2 Cloud ile web servis üzerinden haberleşir ve onun veritabanını kullanır. Haberleşme işlemleri JSON teknolojisi kullanılarak geliştirilen web servisler üzerinden yürütülmektedir.

 

Acente2 programının firmanız için sağlayacağı faydaları listeledik, aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sağladığı Faydalar

 

Bize Ulaşın
Aklınıza takılan bir konu varsa lütfen arayın veya e-posta gönderin
0262 324 67 00 - [email protected]